Czy jesteś gotowa, by zrobić krok w stronę nowej przyszłości? Projekt „Równe szanse” to unikalna inicjatywa skierowana do kobiet, której celem jest wsparcie ich na drodze do samorealizacji i niezależności zawodowej. Realizujemy projekt, który otwiera drzwi do kariery, rozwoju i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Projekt realizowany jest od 01 sierpnia 2024r. do 31 grudnia 2025r.
Całość działań obejmie teren województwa świętokrzyskiego, dzięki czemu wsparcie trafi do kobiet z różnych miejsc naszego regionu.
Dla kogo?
Projekt dedykowany jest 57 kobietom powyżej 18 roku życia, powracającym na rynek pracy po opiece nad dziećmi lub osobami zależnymi, które są bezrobotne lub bierne zawodowo. Szczególną uwagę poświęcamy mieszkankom obszarów wiejskich. Wspieramy także kobiety z niepełnosprawnościami, zapewniając kompleksową pomoc dostosowaną do ich potrzeb.
Dlaczego warto?
Projekt „Równe szanse” to nie tylko szansa na rozwój, ale także na realną zmianę. Naszym celem jest:
- Podniesienie świadomości w zakresie równości płci wśród uczestniczek.
- Zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej.
- Realna poprawa sytuacji na rynku pracy – dla minimum 23 uczestniczek!
Co oferujemy?
Każda uczestniczka projektu może liczyć na szeroki zakres wsparcia, w tym:
- Identyfikację potrzeb uczestników i opracowanie Indywidualnego Planu Działania (57 UP)
- Indywidualne konsultacje dietetyczne wraz z treningiem personalnym (36 UP)
- Indywidualne poradnictwo psychologiczne (48 UP)
- Indywidualne poradnictwo zawodowe (48 UP)
- Szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe (24 UP)
- Szkolenia podnoszące kwalifikacje/umiejętności zawodowe, obejmujące także moduł szkolenia z zakresu równości szans kobiet i mężczyzn (57 UP)
- Indywidualne pośrednictwo pracy (48 UP)
Dodatkowe korzyści
W ramach projektu zapewniamy:
- Stypendium szkoleniowe – 13,29 zł za godzinę
- Zwrot kosztów dojazdu (ok. 26% UP)
- Zwrot kosztów opieki nad dziećmi lub osobami zależnymi (ok. 42% UP)
- Materiały szkoleniowe - podręcznik, teczka, notes, długopis, pendrive
- Catering (przerwę kawową i ciepły posiłek)
- Niezbędne badania lekarskie
- Przeprowadzenie egzaminów po szkoleniu
Główny cel projektu
Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia oraz podniesienie wiedzy w zakresie równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy poprzez objęcie uczestniczek projektu kompleksowym wsparciem z zakresu aktywizacji zawodowej.
Informacje o projekcie
- Numer naboru: FESW.10.05-IP.01-001/24
- Instytucja Organizująca Nabór: Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach
- Zakres interwencji: Działania na rzecz promowania aktywności zawodowej kobiet oraz zmniejszenia segregacji na rynku pracy ze względu na płeć
- Program: FESW.00.00
- Priorytet: FESW.10.00
- Działanie: FESW.10.5
- Dofinansowanie: 985 520,52 zł
- Wkład własny: 51 869,51 zł
- Całkowita wartość projektu: 1 037 390,03 zł
Projektu „Równe szanse” realizowany jest w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Dokumenty rekrutacyjne
- Regulamin Projektu
- Formularz rekrutacyjny
- Załącznik nr. 1 do Formularza - Klauzula informacyjna (Top Focus)
- Załącznik nr. 2 do Formularza - Klauzula informacyjna (Instytucja Pośrednicząca)
- Karta oceny dokumentów rekrutacyjnych
- Wzór wniosku US-7
Aktualności
[31.10.2024] W związku z realizowanym projektem współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus pn. „Równe Szanse” zgodnie z umową o dofinansowanie nr FESW.10.05-IP.01-0010/24 zawartą z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach prowadzonego przez TOP FOCUS Tomasz Krzyżański w partnerstwie z FUNDACJĄ LEONIS, w ramach realizacji zasady konkurencyjności TOP FOCUS kieruje zapytanie o przedstawienie oferty cenowej na przeprowadzenie Indywidualnych konsultacji dietetycznych. [31.10.2024] TOP FOCUS kieruje zapytanie o przedstawienie oferty cenowej na przeprowadzenie Indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym w celu identyfikacji potrzeb Uczestniczek i opracowaniu Indywidualnego Planu Działania.Zasady równościowe
Projekt jest zgodny z zasadami równości szans Kobiet i Mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla OzN.
Projekt prowadzi do niwelowania barier równościowych na każdym etapie udzielanego wsparcia poprzez następujące działania:
- zachęcanie kobiet i mężczyzn do szkolenia się i podejmowania aktywności zawodowej w zawodach zgodnie z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami, które nie są stereotypowo przypisane do ich płci;
- założenie udziału większej liczby kobiet, ze względu na zidentyfikowane bariery równości płci w obszarze interwencji projektu;
- zadbanie o zachowanie zasady równości szans w trakcie rekrutacji i podczas tworzenia grupy docelowej z uwzględnieniem sytuacji osobistej, domowej i zawodowej kobiet i mężczyzn;
- prowadzenie równościowej kampanii informacyjno-promocyjnej m.in. różne kanały, stosowanie języka wrażliwego na płeć, wykorzystanie różnorodnych, niestereotypowych i nietradycyjnych wizerunków kobiet i mężczyzn np. unikanie portretowania kobiet i mężczyzn w sytuacjach stereotypowych;
- organizację rekrutacji, poradnictwa zawodowego, szkoleń/kursów zawodowych w czasie oraz miejscu dostosowanym do potrzeb kobiet - harmonogram wszystkich form wsparcia umożliwiający godzenie udziału w projekcie z obowiązkami opiekuńczymi/rodzinnymi/zawodowymi;
- zwrot kosztów opieki nad dzieckiem / osobą zależną na czas uczestnictwa w projekcie dla części uczestników (głównie kobiet) wykazujących taką potrzebę.
Wskaźniki realizacji projektu zostały określone w podziale na płeć na podstawie zdefiniowanych problemów grupy docelowej.
Zakres pełnych informacji i dokumentów dotyczących Zasad równości szans Kobiet i mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji można znaleźć w linkach poniżej:
- Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027
- Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
- Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych
- Karta praw podstawowych Unii Europejskiej
- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie